Sanattan Zanaate

Hayatı boyunca sanatla iç içe olan Sedef  Demirkök, modaya sanat katmak için yola çıkarken en büyük desteği kızı Nazlı’dan aldı; ‘işini aşkla yapmak’ felsefesiyle kendi sürdürülebilir markasını yarattı. İspanyolca’da “gücünü sanattan almak” anlamına gelen Duende, el emeğinin saygınlığı ve özgünlüğünün muhteşem bir çaba ve sabırla harmanlamasıyla hayata geçti. 

Gücümüzü sanattan, ilhamımızı doğadan alıyoruz. Duende çantaların her birinin hikayesi birbirinden farklı. Tabiatın doğal döngüsünde meydana gelen her olayın ve rengin Duende’lerde bir karşılığı var. Her ilmek doğadan tutkulu bir kare taşıyor.

Kadın ve Sanat
Her çanta temelinde onlarca kadının ekonomisine katkı sağlamak için verdiği emeğin izlerini taşıyor. Bu yüzden her biri farklı, eşsiz ve kişiye özgü. Her parça güçlü ve pozitif Duende kadınında farklı serüvenlere yelken açıyor.

Tutkuyla işleyen usta eller

Bütün çantalarımız yetenekli ve usta eller tarafından, yüzde yüz dana derisi, doğal kağıt ip, rafya ip ve bambu malzemelerinden üretiliyor. Tamamen doğal bu malzemeler, zanaatkarların el işi tutkusuyla birleşince Duende çantalarda yeniden hayat buluyor.